Przeskocz do treści

Amy Football Lover

  • Strona główna
  • O mnie
  • Felietony
    • Piłka nożna
    • Premier League
    • Serie A
    • La Liga
    • Bundesliga
    • Pozostałe ligi
    • Liga Mistrzów
    • Europejskie puchary
    • Reprezentacje
      • EURO 2024
      • inne
    • Trenerzy
    • Transfery
    • Sędziowanie
    • Historia
    • Zmiany w przepisach
    • Inne
  • Recenzje
  • Relacje ze stadionów
  • Kontakt z Amy

Felietony

Recenzje

Kontakt

  • Piłka nożna, Pozostałe ligi, Trenerzy

    Gorzka wisienka na niesmacznym torcie, czyli co Goncalo Feio zgotował Legii Warszawa

    Published by

    amyfootballlover

    on

    9 października, 2024
    Gorzka wisienka na niesmacznym torcie, czyli co Goncalo Feio zgotował Legii Warszawa

    Jako przeciwniczka szybkiego zwalniania trenerów w piłce nożnej zbyt często pisałam już, kogo i skąd należy jednak zwolnić, dlatego tym razem chciałam bronić Goncalo Feio na stanowisku coacha Legii Warszawa jak najdłużej. Wytrwałam do momentu, w którym Goncalo Feio zaczął być Goncalem F. Za dużo zamieszania wokół trenera, za mało uwagi dla piłkarzy. To nie…

    Continue reading →: Gorzka wisienka na niesmacznym torcie, czyli co Goncalo Feio zgotował Legii Warszawa
  • Piłka nożna, Pozostałe ligi

    Celtic Glasgow: kiedyś Holy Goalie z Borucem, dzisiaj Holy Moly z Borussią

    Published by

    amyfootballlover

    on

    2 października, 2024
    Celtic Glasgow: kiedyś Holy Goalie z Borucem, dzisiaj Holy Moly z Borussią

    Kto z nas nie był kibicem ligi szkockiej?! Pamiętam czasy sprzed inwazji telewizji streamingowych, czasy, gdy na Polsacie Sport oglądało się to, co było. A była niemiecka Bundesliga, holenderska Eredivisie i właśnie szkocka Premiership. Czasem zdarzało mi się zaglądać w zakodowane kafelki Canal+ i domyślać się wyniku polskiej pierwszej ligi (tak, jestem dinozaurem, kiedyś nie…

    Continue reading →: Celtic Glasgow: kiedyś Holy Goalie z Borucem, dzisiaj Holy Moly z Borussią
  • La Liga, Piłka nożna

    Kataloński sen. Szczęsny w Barcelonie

    Published by

    amyfootballlover

    on

    25 września, 2024
    Kataloński sen. Szczęsny w Barcelonie

    Nie tak dawno, gdy przygotowywałam felieton o Paris Saint-Germain, świat obiegła wiadomość o wczesnej emeryturze Wojtka Szczęsnego, dotyczącej nie tylko gry w reprezentacji, ale futbolu w ogóle. Teraz, gdy piszę kolejny artykuł, Wojtek wraca i znowu chce popsuć mi plany publikacji. Tym razem nie pozostanę obojętna i napiszę kilka słów od siebie. Szczęsny w Barcelonie,…

    Continue reading →: Kataloński sen. Szczęsny w Barcelonie
  • Inne, Recenzje

    RECENZJA: „Blood in the Garden. Brutalna historia New York Knicks z lat 90.”

    Published by

    amyfootballlover

    on

    21 września, 2024
    RECENZJA: „Blood in the Garden. Brutalna historia New York Knicks z lat 90.”

    Ależ to była fantastyczna odskocznia od futbolu! – napisałabym, gdybym książek o koszykówce nie czytała na co dzień. Muszę jednak zacząć inaczej, bo książki o koszykówce czytam, może nie w takich ilościach, jak te o piłce nożnej, ale jednak, w końcu – hej, niedawno skończyłam tę drugą biografię Dennisa Rodmana. Dlatego jeszcze raz: ależ to…

    Continue reading →: RECENZJA: „Blood in the Garden. Brutalna historia New York Knicks z lat 90.”
  • Liga Mistrzów, Piłka nożna, Zmiany w przepisach

    Transformacja: Liga Mistrzów w nowej odsłonie

    Published by

    amyfootballlover

    on

    13 września, 2024
    Transformacja: Liga Mistrzów w nowej odsłonie

    To będzie trudny artykuł. Dla mnie, do napisania jasno i przejrzyście, o co chodzi. Dla was, do zrozumienia, co nie tylko autorka, ale i główna bohaterka – UEFA, miała na myśli. A przede wszystkim, będzie on trudny ogólnie dla kibiców piłki nożnej, bo sprawa dotyczy nowej formuły Champions League a przecież wszyscy przyzwyczajeni jesteśmy do…

    Continue reading →: Transformacja: Liga Mistrzów w nowej odsłonie
  • Piłka nożna, Reprezentacje

    Znowu w meczu im nie poszło

    Published by

    amyfootballlover

    on

    9 września, 2024
    Znowu w meczu im nie poszło

    Czy warto dawać im jeszcze szanse? Warto kibicować i mieć nadzieję? Warto wierzyć w budowę i proces? Ile takich felietonów musi jeszcze powstać, abyśmy w końcu mogli zmienić nastawienie i chwalić tę drużynę, a nie ganić za ich brak zaangażowania w grę? Gdyby nie zdjęcie z orzełkiem pomyślelibyście pewnie, że piszę o Chelsea. Tym razem…

    Continue reading →: Znowu w meczu im nie poszło
  • Historia, Piłka nożna, Recenzje

    RECENZJA: „Piłka nożna na celowniku polityki”

    Published by

    amyfootballlover

    on

    7 września, 2024
    RECENZJA: „Piłka nożna na celowniku polityki”

    Czy książka naukowa może być ciekawa? Czy da się ją czytać do snu, jak powieści Jane Austen lub do popołudniowej kawy, jak kryminały Agathy Christie? Być może te, do których sama pisałam teksty naukowe, na przykład o niezależności Europejskiego Banku Centralnego, mogą nadawać się do łóżka – zasypiasz już po trzech zdaniach opisu funkcjonowania europejskiego…

    Continue reading →: RECENZJA: „Piłka nożna na celowniku polityki”
  • Piłka nożna, Pozostałe ligi, Transfery

    PSG bez Mbappe? Proszę bardzo!

    Published by

    amyfootballlover

    on

    29 sierpnia, 2024
    PSG bez Mbappe? Proszę bardzo!

    Być może myśleliście, że po odejściu Kyliana Mbappe Paris Saint-Germain zakończy swoją dominację we francuskiej Ligue 1 i ustąpi miejsca w fotelu lidera Lille, Monaco, czy Marsylii. Nic bardziej mylnego – z paryskiej szatni zniknęło ego jednego z najlepszych napastników świata a po dwóch kolejkach PSG ma komplet punktów i aż dziesięć goli na koncie.…

    Continue reading →: PSG bez Mbappe? Proszę bardzo!
Poprzednia strona Następna strona

Who’s Amy?

Amanda, blogerka. Piszę felietony sportowe, recenzuję książki, komentuję bieżące wydarzenia z piłkarskiego świata i zapraszam do wspólnej dyskusji. :-)

Let’s connect

  • Facebook
  • Instagram
  • Mail

Stay updated!

Bądź na bieżąco z najnowszymi felietonami:

Recent posts

  • Chelsea dorasta. Potencjał to już nie wszystko, czas na doświadczenie

    Chelsea dorasta. Potencjał to już nie wszystko, czas na doświadczenie

  • Koszulkowa pułapka. Dlaczego przestałam kupować każdą nową koszulkę?

    Koszulkowa pułapka. Dlaczego przestałam kupować każdą nową koszulkę?

  • Football is not coming home. Angielski autobus wraca do domu

    Football is not coming home. Angielski autobus wraca do domu

  • Mieli wszystko, żeby zagrać w finale. Francja rozsypała się w najważniejszym meczu

    Mieli wszystko, żeby zagrać w finale. Francja rozsypała się w najważniejszym meczu

  • W rytmie mundialu. Muzyczny przegląd mistrzostw świata w piłce nożnej

    W rytmie mundialu. Muzyczny przegląd mistrzostw świata w piłce nożnej

  • Recenzja: „Dawno temu na Mundialu. Czyli jak odkrywałem Amerykę”

    Recenzja: „Dawno temu na Mundialu. Czyli jak odkrywałem Amerykę”

Amy Football Lover

  • Instagram
  • Facebook
  • Mail
  • Strona główna
  • O mnie
  • Felietony
    • Piłka nożna
    • Premier League
    • Serie A
    • La Liga
    • Bundesliga
    • Pozostałe ligi
    • Liga Mistrzów
    • Europejskie puchary
    • Reprezentacje
      • EURO 2024
      • inne
    • Trenerzy
    • Transfery
    • Sędziowanie
    • Historia
    • Zmiany w przepisach
    • Inne
  • Recenzje
  • Relacje ze stadionów
  • Kontakt z Amy

Blog na WordPress.com.

Wczytywanie komentarzy...
  • Subskrybuj Zapisan/y/a
    • Amy Football Lover
    • Masz już konto na WordPress.com? Zaloguj się teraz.
    • Amy Football Lover
    • Subskrybuj Zapisan/y/a
    • Zarejestruj się
    • Zaloguj się
    • Zgłoś nieodpowiednią treść
    • Zobacz witrynę w Czytniku
    • Zarządzaj subskrypcjami
    • Zwiń ten panel